Blog

W niedzielę też nosimy nasze dzieci

Niedziela – czas wolny, można się wyspać, nie idziemy do pracy, do szkoły czy przedszkola. Dla rodziców młodszych dzieci niedziela niczym nie różni się od innych dni tygodnia. Dla dzieci jedną z podstawowych potrzeb prócz jedzenia i picia jest potrzeba bliskości. Jakże trudno czasami ją zaspokoić. Rodzice potrzebują wolnych rąk – żeby samemu zjeść lub wcześniej przygotować posiłek, żeby ogarnąć przestrzeń domową, żeby zająć się starszym dzieckiem a niemowlę płacze i nie daje się odłożyć. Rozwiązaniem, które zaspokoi w takich sytuacjach zarówno potrzeby dziecka jak i rodzica jest chusta.

Już od niemal pierwszych dni możemy motać dziecko w odpowiednio dobraną chustę i sposób wiązania. Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów bezpiecznego noszenia. Często rodzice myślą tylko o bezpieczeństwie z perspektywy dziecka. Rzeczywiście bardzo istotne jest: jak ułożymy dziecko, czy zadbamy o odpowiednio zabezpieczony kręgosłup Malucha, jak długo będziemy nosić w jednej pozycji. Ale często zapominamy o Mamie, kobiecie, która dopiero co „przebiegła maraton”, o Jej ciele, które dochodzi do siebie po porodzie, o mięśniach dna miednicy, które po ciąży muszą mieć czas na regenerację. Jest mnóstwo artykułów nt. Bliskości, korzyści z noszenia, bujania, tulenia i na szczęście coraz więcej pojawia się już informacji o bezpiecznym noszeniu ze względu na Matkę. My także postaramy się przybliżyć ten temat w kolejnych wpisach.

Jeśli już teraz gubicie się w poradach: jak nosić, ile nosić, a może nie nosić, co jest dla Was najlepsze i najbezpieczniejsze zapraszamy na konsultacje z doradcą noszenia dzieci w chustach i nosidłach.
Możecie umawiać się mailowo: kontakt@kolibry.pl lub przez Messenger: @doulajulitaksiezycka

 

 

 

 

https://dziecisawazne.pl/mozg-dziecka-bliskosc/

http://www.edziecko.pl/poleca/1,157108,9043679,Rodzicielstwo_bliskosci__jak_sprawic__by_dziecko_bylo.html

https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/pielegnacja/76377,chusty-do-noszenia-dzieci-najczestsze-pytania

https://www.pracowniawiezi.pl/noszenie-dzieci/nietrzymanie-moczu-dotyka-trzecia-kobiete-rozmowa-anna-jakobik/

http://www.dobrarehabilitacja.com/artykuly/dlaczego-warto-nosic-dziecko-w-chuscie

https://www.facebook.com/pg/doulajulitaksiezycka/posts/?ref=page_internal

literatura:

M.W. Sears „Księga ciąży”, „Księga dziecka”
M.Bialik „Nie tylko chusta”
E.Kirkilionis „Dobrze nosić”, „Więź daje siłę”

Skomentuj