IMG_6096

Pakiet okołoporodowy

Jeśli zdecydujesz się na tę opcję spotkasz się z wybraną prze Ciebie doulą dwa razy przed porodem. Każde ze spotkań trwa ok 1,5 godziny i jest okazją by porozmawiać o zbliżającym się porodzie i lepiej się poznać. Na pierwszym spotkaniu doula może omówić z Tobą m.in. metody łagodzenia bólu w porodzie, zaproponować Ci ćwiczenia fizyczne i oddechowe, które przygotują Twoje ciało i umysł do porodu. Drugie spotkanie* może upłynąć na wspólnym przeglądaniu torby do szpitala i na omówieniu Twojego planu porodu.

Na dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem porodu Twoja doula wchodzi w stan gotowości porodowej. Oznacza to, że jest dostępna pod telefonem przez całą dobę oraz, że nie planuje w tym okresie żadnych wyjazdów za miasto, ani innych aktywności, które ograniczałyby jej dyspozycyjność. Twoja doula pozostaje w stanie gotowości do czasu narodzin Twojego dziecka, ale nie dłużej niż dwa tygodnie od wyznaczonej daty porodu.

Gdy rozpocznie się poród Twoja doula może przyjechać do Ciebie, by wspierać Cię jeszcze w domu przed wyruszeniem do szpitala lub możecie spotkać się w szpitalu. Decyzja należy do Ciebie. Doula wspiera Cię w porodzie najlepiej jak umie. Pamięta wszystkie Wasze wcześniejsze ustalenia, Twoje wyjątkowe potrzeby i skrywane obawy. Zadanie douli podczas porodu to dbanie o Twój emocjonalny i fizyczny komfort.

Po narodzinach doula zostaje z Wami na sali porodowej ok. dwie godziny. W tym czasie pomaga Tobie przyjąć wygodną pozycję i dba o to, aby Twoje pierwsze spotkanie z dzieckiem przebiegało w spokojnej i intymnej atmosferze. Jeśli sobie życzysz Twoja doula może Wam zrobić kilka pamiątkowych zdjęć. Twoja towarzyszka zadba też o to, by pozbierać Twoje rzeczy i spakować je do Twojej torby przed opuszczeniem przez Ciebie sali porodowej. Przygotuje też wszystko, co niezbędne byś mogła pójść pod prysznic i przebrać się po porodzie.

Spotkacie się również w czasie połogu. Doula może odwiedzić Was jeszcze podczas pobytu w szpitalu lub możecie spotkać się u Was w domu dopiero po powrocie ze szpitala. Takie spotkanie to dobra okazja, żeby omówić poród i zadać douli nurtujące Was pytania. Na zakończenie Doula przekaże Ci listę kontaktów do specjalistów, na której będą znajdowały się telefony m.in. do doradcy laktacyjnego, pediatry czy psychologa.

Dodatkowo poza 3 spotkaniami, pozostawaniem w gotowości porodowej  i towarzyszeniem w porodzie w pakietcie otrzymujecie też 3 godziny na konsultacje telefoniczne lub mailowe z Twoją doulą.

*Dla zwiększenia Twojego komfortu i poczucia bezpieczeństwa na jednym ze spotkań przed porodem Twoja doula przedstawi Ci swoją doulę zastępczynię, która przejmie jej obowiązki w przypadku, gdyby zdarzenia losowe uniemożliwiły Twojej douli pierwszego wyboru towarzyszenie w Twoim porodzie. 

**W ramach tego pakietu przysługują Wam 3 spotkania (1,5 godz. każde). To od Was zależy jak chcecie je rozłożyć (czy spotykacie się z doulą dwa razy przed porodem i raz w połogu czy odwrotnie).

koszt pakietu – 1500zł

Poznajmy się!

Nie wiesz, jaki rodzaj wsparcia będzie dla Ciebie najlepszy? Spotkajmy się.
Takie pierwsze spotkanie (ok. 30 min) jest bezpłatne.